JIHOZÁPAD USa PRŮVODCE PO NÁRODNÍCH PARCÍCH Ladislav Hanousek

Freytag & Berndt

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

výborný popis osobních zkušeností

• , zakoupeno v Dobré knihy

Stejné jako předcházející tituly autora.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Průvodce se dobře čte, jsou zde nejen zajímavá místa, ale i popis trasy, jak se k nim nejlépe dostat, případně, kde zaparkovat. Průvodce je jako jeden z mála koncipovaný na 14 dní.
    • Poměrně těžká vazba - zvážíme, zda s námi poletí do USA.

Velmi dobrý základ pro někoho, kdo se chystá poprvé na roadtrip po západu USA a nechce jet s cestovkou.

Typ
turističtí průvodci
Jazyk
česky
Autor
Ladislav Hanousek
Nakladatelství
Freytag & Berndt

Ladislav Hanousek Průvodce po národních parcích a velkých městech jihozápadu USA Ladislav Hanousek Kniha, čeština, 224 stran

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

výborný popis osobních zkušeností

• , zakoupeno v Dobré knihy

Stejné jako předcházející tituly autora.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Poměrně těžká vazba - zvážíme, zda s námi poletí do USA.

• , zakoupeno v ABZ.cz

• Osobní zkušenost
    • Mnoho fotek, málo textu

Slyšela jsem v TV na ni pozitivní reakce

• , zakoupeno v ABZ.cz

Kniha splnila to co jsem od ní očekával

• , zakoupeno v Luxor.cz

• Informačný obsah - aktuálne info (trošku narástli ceny), podľa ktorých je radosť cestovať
    • Prekrásne realistické foto-obrázky
    • Váha knihy

Pri výlete na juhozápad USA nám padla kniha veľmi vhod (spolu s Narodní Parky - Stredozápad USA), a to sme krajinu ani neprecestovali naskrz ako páni autori. Nakoniec som ju nechala známym v USA a po návrate si obratom kúpila ďalšiu (aj to je spôsob, akým si odľahčiť kufor ;) ). Je to kniha, kt. chcete mať v poličke, či už sa do USA chystáte alebo nie! Orientuje sa v nej ľahko, ale určite si chcete vziať aj mapy, až sa teda do USA vydáte :)

• srozumitelně napsáno
    • skvělé osobní tipy, všechno z vlastní zkušenosti
    • nevynecháno jediné zajímavé místo z oblasti
    • dá se podle toho naplánovat celý trip, není potřeba měnit nic

Naprosto perfektní knížka, pokud chcete vyrazit na road trip po národních parcích a městech USA. Projeli jsme téměř všechny zmíněné destinace, o každé je v knize nějaká zajímavost, doporučení, myslím, že tato kniha i bez dalšího průzkumu na internetu stačí. Na to, jak velmi cenný společník a zdroj informací to pro nás byl, je velmi cenově dostupná. Rozhodně doporučuji, všichni mí společníci na cestách byli z knihy nadšeni.

• - tipy na nejzajímavější místa
    • - popis cest, jak se kam nejlíp dostat
    • - krásně fotografie

Výborná knížka, která se ukázala pro plánování naší cesty přínosnější než ostatní průvodci (včetně specializovaných průvodců na národní parky). Původně mě kniha zaujala fotkami, ale obávala jsem se, že kromě nich v ní nebude příliš informací, ale při bližším prostudování jsem musela změnit názor. Pro naše rychlocestování úplně ideální, většinu programu zřejmě převezmeme z ní, ale i těm, kdo mají více času poskytne užitečný základ bodů, které rozhodně neminout. Vše navíc doprovází krásné fotografie, které usnadňují rozhodování kam jet. Oceňujeme i popis silnic, po kterých se k danému bodu nejlíp dostaneme, pro nás co často bloudí, jsou to informace k nezaplacení. Doufám, že se dočkáme i dalších knih, třeba Jižní Amerika by byla fajn;). Každopádně jakákoli kniha tohoto autora z oblasti, kam plánujeme jet, je od teď jasnou volbou;)