Kanárské ostrovy Lonely Planet 2 vydání

Svojtka&Co.
Jazyk
česky

Bez připomínek

• , zakoupeno v Svojtka & Co., s.r.o.

• Na jednotlivé ostrovy jsme měli den a půl a pro přehled toho nejvýznamnějšího to bylo dostačující, pokud bych měla strávit na ostrove týden, pak nikoli a doporučuji zakoupit samostatné průvodce pro jednotlivé ostrovy
    • Nejedná se o moc podrobné informace, ale vzhledem k tomu, že jsme byli na třech ostrovech, tak to s informacemi z Infocenter stacilo.

Super

Země/oblast
Španělsko
Nakladatelství
Svojtka&Co.
Jazyk
česky

"Tyčící se sopky, zurčící vodopády, lávová pole a skupiny velbloudů kráčejících do západu slunce. Ti, kteří Kanárské ostrovy znají, vědí, že mají podmanivou tvář i mimo přímořská letoviska."

Průvodce Lonely Planet obsahuje:

• 2 nadšené autory
  • 7 okouzlujících ostrovů
  • 231 podniků, kde se lze najíst a napít
  • stovky cest k prošlapání
  • inspirativní fotografie
  • přehledné mapy
  • srozumitelné praktické informace
  • tipy na pěší túry
  • všestranné podklady pro plánování cesty
  • zasvěcené informace o dějinách, kultuře a přírodě

Náš slib

Našim informacím pro cestovatele můžete důvěřovat, protože autoři Lonely Planet navštěvují místa, o nichž píší, při každém novém vydání. Nepřijímáme protislužby ani dárky za pozitivní hodnocení a můžete se spolehnout na to, že jsme objektivní.

Bez připomínek

• přehledný průvodce, množství informací
    • průvodce bez obrázků
    • zaměřený hlavně na města, méně na přírodní krásy
    • v roce 2014 byla řada informací o cenách již neaktuální
    • mizerné mapy

Průvodce jsme využili při několikadenních cestách po 5 ze 7 popsaných ostrovů. Pro základní orientaci byl určitě užitečný, rozhodně jej ale nedoporučuji jako jediný zdroj informací. V průvodci jsou nejvíce popisována města a vesničky - jaký je v nich kostel a restaurace... Hory, pláže, národní parky, vyhlídky a další zajímavosti jsou popsány jen poměrně stručně, přitom právě to je to nejlepší, co Kanárské ostrovy nabízí! Například informace o horách ve vnitrozemí ostrova Gran Canaria byly naprosto ubohé a některé údaje i nesprávné. Doporučované restaurace byly většinou podprůměrné.
    Průvodce není špatný, ale pro cestování po ostrovech doporučuji využít nějakého dalšího průvodce nebo ještě lépe načerpat informace z internetu. Téměř na každém kroku jsou na všech ostrovech také turistické kanceláře.

• , zakoupeno v Svojtka & Co., s.r.o.

Super

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz