Neznámé Čechy Posvátná místa středních Čech

Václav Vokolek
Nakladatelství
Mladá fronta

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Koupeno jako dárek.Obsahově zajímavé.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Lepší než kniha dějepisu.Dozvěděla jsem se mnoho nových ,zajimavých věcí z naší historie.

Vybrala jsem si ji,protože jsou v ní uvedeny i místa kde bydlím.

• , zakoupeno v Booktook.cz

• Tento 1. díl mi chyběl (půjčila jsem ho a nevrátil se mi), již není k dokoupení v běžné prodejní síti.
    • Obsahuje údaje o zajímavých místech ve středních Čechách, kam mám z Prahy nejlepší možnost se podívat.

viz odstavec "Pro".

Autor
Václav Vokolek
Nakladatelství
Mladá fronta

Nakladatelský projekt Neznámé Čechy si klade za cíl zmapovat méně známé nebo zapomenuté lokality České republiky z nejrůznějších hledisek. V tomto dílu se Václav Vokolek zaměřil na posvátná místa Středních Čech.

Cesta k posvátným místům patřila odedávna k základnímu směřování lidstva.

Hrála v životě člověka tak významnou roli, že si ji dnes jen stěží dokážeme představit. Posvátná místa znají všechny náboženské systémy, neboť úzce souvisela s vnímáním krajiny a přírody vůbec. Propojení krajiny s posvátností bylo výsledkem dlouhodobého procesu, který jsme během velice krátké doby přestali vnímat. Tím jsme se ochudili o základní směřování, které člověka nejen duchovně obohacovalo, ale i ochraňovalo.

Tato bohatě ilustrovaná kniha slouží i jako praktický kulturně-historický průvodce Středních Čech.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Koupeno jako dárek.Obsahově zajímavé.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Vybrala jsem si ji,protože jsou v ní uvedeny i místa kde bydlím.

• , zakoupeno v Booktook.cz

viz odstavec "Pro".